ماهی گیاه خوار

در این مقاله قصد داریم به ده واقعیت درباره ماهی ها از این که این مهره داران چگونه تنفس می کنند گرفته تا نحوه تولید مثل شان بپردازیم.

سه گروه اصلی ماهی وجود دارد

ماهی آکواریومی به طور کلی به سه دسته زیر تقسیم می شوند.

  • ماهیان استخوانی
  • ماهیان غضروفی
  • ماهیان بدون ارواره

ماهیان استخوانی جزو بزرگترین گروه ماهی زینتی آکواریوم آب شیرین و وآب شور  هستند که بیش از  30000  گونه هستند

 

ماهیان غضروفی دارای ستون مهره وآرواره غضروفی هستند. ماهیان غضروفی دارای آرواره بسیار قوی هستند.

 

ماهیان بدون آرواره گروه کوچکی از ماهی ها هستند که  تاکنون 88 گونه شناخته شده هستند.

 

 

ماهی ها مجهز به آبشش اند

ماهی ها هم مانند تمام جانوران، برای سوخت و ساز بدن شان نیاز به اکسیژن دارد.  تنها تفاوتی که بین موجودات مهره دارانی که بر روی خشکی زندگی میکنند و ماهی ها  وجود دارد این است که از طریق هوا تنفس می کنند در حالی که ماهی ها متکی به اکسیژن محلول در آب هستند. به این منظور، ماهی ها  دارای آبشش های تکامل یافته، اندام های پیچیده، کارآمد و چند لایه هستند که اکسیژن را از آب جذب کرده و دی اکسید کربن رادفع می کنند.

 

آبشش ها  تنها وقتی کار می کنند که آب اکسیژن دار به طور مداوم در جریان باشد. به همین خاطر است که ماهی ها و کوسه ها همیشه در حال حرکت اند.

 

 

ماهی ها نخستین جانوران مهرداران جهان هستند.

بیش از 500 میلیون سال پیش، در طول دوره کامبرین، جمعیت طنابداران به اولین مهره داران واقعی تکامل پیدا کردند و سپس تمام خزندگان، پرندگان، دوزیستان و پستاندارانی  که ما می شناسیم را ایجاد کردند. گروه ششم جانوران، یعنی بی مهرگان، ستون فقرات پیدا نکردند و در عین حال امروزه 97 درصد تمام گونه های جانوری را تشکیل می دهند.

 

بیشتر ماهی ها خونسرد اند.

 

اکثرماهی ها، مانند دوزیستان و خزندگان خونسرد هستند.آنها برای سوخت و ساز وابسته به دمای آب محیط شان هستند. نکته جالب توجه این است که ماهی های باراکودا، تن، خال خالی و شمشیر ماهی همگی متابولیسم خونگرم ها را دارند، البته با استفاده از یک سیستم کاملاً متفاوت با پستانداران و پرندگان. یک ماهی تن می تواند دمای داخلی بدنش را 32  درجه سانتی گراد حفظ کند حتی زمانی که در آبی با دمای 7 درجه سانتی گراد شنا می کند.

 

ماهی ها به جای بچه زا بودن تخم گذارند.

بر خلاف همه مهره داران، بسیاری از گونه های ماهی ها  تخم  هایشان را  به صورت خارجی بارور می کنند. ماهی جنس ماده صدها یا هزاران تخمک کوچک بارور نشده را در همان مکانی تولید می کند که جنس نر اسپرم هایش را به داخل آب آزاد می کند. برخی از تخمک ها و اسپرم ها همدیگر را پیدا می کنند. تعداد اندکی از ماهی ها هستند که لقاح داخلی دارند. یعنی جنس نر اندامی برای بارورکردن جنس ماده دارد. البته برخی از ماهی های کوچک مثل ماهی مولی زنده زا بوده اند این ماهی گیاه خوار به دلیل سایز کوچکش بسیار مناسب برای نگه داری در آکواریوم آماده میاشد.

 

بسیاری از ماهی ها مجهز به کیسه هوا هستند.

زنجیره غذای ماهی 9 متر زیر سطح آب با دو سه کیلومتری عمق آب بسیار متفاوت است. لذا نفع ماهی در این است که یک عمق ثابتی را حفظ کند که بسیاری از گونه ها با کمک کیسه هوای خاص این کار را انجام می دهند. کیسه هوا یک اندام پر شده از گاز در داخل بدن ماهی است که  شناوری ماهی را حفظ می کند و نیاز به شنا کردن با حداکثر سرعت  را از بین می برد.

ماهی ها ممکن است قادر باشند درد را حس کنند.

ماهی ها قادر به احساس درد هستند با این که این مهره داران فاقد ساختاری در مغزشان به نام نئوکورتکس هستند که در پستانداران مرتبط با درد است د.

ماهی ها قادر به پلک زدن نیستند.

یکی از ویژگی هایی ماهی ها فقدان پلک است. به همین دلیل ماهی ها توانایی پلک زدن ندارند.

ماهی ها با «خطوط جانبی» شان فعالیت را حس می کنند.

 

بسیاری از ماهی ها قدرت بینایی عالی دارند اما بدون شنوایی و بینایی نمی توانند اندازه گیری درستی انجام دهند. به همین منظور یک «خط جانبی» در طول بدن آنها وجود دارد که حرکت آب را حس می کند.

 خط جانبی ماهی برای حفظ جایگاهش در زنجیره غذایی اهمیت دارد: ماهی های شکارچی  از این خطوط جانبی برای شکار استفاده می کنند و شکارها هم بوسیله همین خط وط جانبی برای فرار از دست شکارچیان استفاده می کنند.

ماهی همچنین از خطوط جانبی اش برای جمع شدن گروهی و انتخاب مسیر درست برای مهاجرت های دوره ای استفاده می کند.

 

تعداد بسیار زیادی ماهی در دریاها وجود دارند.

 

بعضی از گونه های ماهی ها به تعداد زیاد در دریاها وجود دارند.
اقیانوس های جهان  بسیار بزرگ و عمیق هستند بنابراین ماهی های  ساکن آنها بسیار پرجمعیتند. لذا این موضوع ممکن است انسان ها را متقاعد کند که ماهی تن یا ماهی قزل آلا منابع غذایی پایان ناپذیری هستند اما حقیقت این است که صید بی رویه به راحتی می تواند جمعیتی از ماهی ها را به انقراض بکشاند. وقتی انسان ها از این گونه ها در سبد غذایی شان استفاده می کنند باعث می شوند روند استفاده از آنها سریع تر از روند تولید مثل و پرشدن دوباره ذخیره شان شود.

متأسفانه با وجود خطر اثبات شده از بین رفتن گونه های ماهی ها، ماهیگیران  تجاری همچنان بی وقفه به گرفتن گونه های خاصی از ماهی ها ادامه می دهند؛ اگر این روند همچنان ادامه  یابد، ممکن است که برخی از ماهی های مورد علاقه ما در طی 50 سال آینده از آب های اقیانوس های جهان ناپدید شوند. برای اطلاع از قیمت ماهی آکواریومی و دریافت مشاور با کارشناسان ما در تنگ ایران در تماس باشید.